| dana_6335 a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a si am nevoie de un discurs pentru elevii care vor pleca din scoala anul acesta(a VIII-a). Imi puteti da un site pe care sa gasesc discursuri de genul? Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragi profesori si elevi,

Doresc sa va prezint felicitari in numele clasei a VII-a... atat doamnei/domnului diriginte..., care si-a sustinut si si-a indrumat elevii, cat si elevilor care s-au straduit sa dobandeasca/ au dobandittongue cat mai multe cunostinte si rezutate frumoase.
Sunt sigur/sigura ca acesti ani petrecuti impreuna nu vor fi dati uitarii, ci vor ramane vesnic in amitirea fiecarui elev.
Fiecare amintire a unei clipe sau intamplari amuzante, placute sau surprinzatoare va aduce in timp o raza de fericire pe chipul fiecarui elev care a apartinut candva colectivului clasei a VIII-a... a promotiei...
Cu totii stim ca e momentul sa va luati larevedere colegilor, profesorilor si salilor de clasa, in care impreuna ati petrecut atat momente fericite, cat si momente mai dificile, insa mereu ati ramas alaturi unul de altul atat la bine, cat si la greu.
Acum e timpul sa incepeti un nou ciclu de invatamant, in care veti asimila o multitudine de noi cunostinte, veti cunoaste noi persoane si va veti apropia tot mai mult de maturitate.
Dorim sa va uram succes in continuare, pe orice drum veti urma si sa va amintiti mereu cu bucurie de minunatii ani petrecuti in gimnaziu!

Sper sa va fie de foloswinking!
Giovanna B.

| bbxbeibiiii a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bun, Giovanna!
Il voi folosi si eu vineri, caci sunt in aceeasi situatie cu dana...

| Alexa1313 a răspuns (pentru anonim_4396):

Anonim mi-a flosit foarte tare discursul tau, mi-ai dat multe ideii si pentru asta iti multumesc mult! Ai o imaginatie impecabila...bravo!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat si eu pe site-u asta da e de a VIIIA.si am nevoie urgent de un discurs.nu am nici o idee pentru unul fain...va rog daca stiti ziceti-mi si mie...mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi trimiti si mie unul sunt in clasa a 7 a dar nu am nici o idee de uunde sa fac rost lasati-mi un site pe id-ul frumusicadenisa75 va rog plizz va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si am improvizat ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa

| dana_6335 explică:

Mersi mult Georgiana, dar eu am nevoie pentru clasa a VII a nu a VIIIa.

| Vali_Corb_1995 a răspuns:

Mersi giovana

| Val3ntin2014 a răspuns:

Batranul timp cu barba alba loveste cu precizie gangul. Abia acum, la sfarsit, intelegem cu totii de ce.
In adierea blanda a vantului plutesc usor petalele copilariei.Pe una din ele sta scris:,, clasa a VIII-a a Scolii Generale...". Da, e petala voastra, dragi colegi mai mari.Si v-ati desprins cautandu-va drumul spre viitorul vostru, viitor pe care va trebui sa-l lasati sa se desfasoare, aidoma copacului, ram cu ram.
Tuturor ne va fi dor de primul an, in care ei ne erau la fel ca si fratii mai mari. Ii priveam cu admiratie, stiind ca mereu vor fi exemplul nostru.
Norocul a dat peste noi atunci cand am reusit sa legam prietenii stranse cu ei.Ne-am petrecut ultimii ani alaturi unii de altii, iar cu timpul, toti am realizat cat de importanta este copilaria si prieteniile intre copii.
Acum, insa, vor ramane doar amintirile pe care multi dintre noi nu le vom uita, ba chiar ni le vom aduce aminte cu mult drag.
Speram ca viitorul sa va indeplineasca toate visele si sa nu va schimbe in totalitate.Zambetele si ideile copilaresti de alta data trebuie pastrate in suflet pentru totdeauna.
Mult succes si va multumim pentru toate momentele speciale petrecute impreuna si sprijinul pe care ni l-ati acordat.