| Emylianus a întrebat:

Bună. Sunt în Roma, Italia și o să mă întorc înapoi în țară pe 7 august dar am o problemă majoră! Am rău de transport și plec cu autocarul și o să dureze o zi și o jumătate cu tot cu noapte până ajung eu acasă. Am venit aici în Italia cu avionul și nu mi-a fost rău deloc, a fost o experiență plăcută. Dar din păcate un bilet către România e prea scump și mergem cu autocarul. Ce să fac, cum să supraviețuiesc? Pot dormi că sa nu mi se facă rău dar nu pot dormi toată ziua, plec de dimineață și e și mai rău. Voi care aveți rău de transport ce faceți? Cum vă descurcați? Sunt practic mort. Abia rezistam 3-4 ore dar o zi și jumătate e prea mult. Cu avionul a durat doar 2 ore și nu am avut probleme. Nu stiu ce să fac, mă duc să fac incantații

8 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

Ia trenul și vino cu trenul.

| katy a răspuns:

Nu manca nimic gras cu i noapte inaintea plecarii.Ia-ti niste pastile pentru greturi. Orice farmacie are.Iti recomand sa mananci ceva sarat( saratele, covrigei) pe drum.stai pe un loc unde te poti uita in fata. vorbeste cu soferul eventual sa stai in fata, ca ai rau de masina.Se intampla

| Hammurabi a răspuns:

Vezi că există în farmacii medicamente (pastile) specializate exact pentru eliminarea răului de mișcare pe o anumită perioadă de timp cât ai nevoie. Și după cât știu eu, nu se dau doar cu rețetă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totusi, biletele de avion nu sunt o avere din Italia in Romania, sunt o groaza de low costuri. Daca tu ai considerat ca pentru o economie de vreo 20 euro merita chinul nu prea mai ai ce sa faci acum decat sa cauti pe la farmacii pastile pentru raul de miscare. Sunt o groaza

| Emylianus explică (pentru suntserios):

Suntem 4 in familie si un bilet către România este 500-1700 euro pe persoana, e o nebunie

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Emylianus):

Nu înțeleg acesta dramatizare.
Un bilet Roma București luat din timp era în jurul a 100euro. Nu știu de unde cifrele alea.

| Emylianus explică (pentru suntserios):

Era înainte dar asa e in august. Am fost la Wizz Air si Ryanair si toate sunt scumpe

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Emylianus):

Nici luat de azi pe maine nu trece de 250 euro un bilet la wizz. Daca il luai acu 2-3 saptmana era la jumate.

In fine.