| SIsi321j a întrebat:

De ce dupa ce fumez, in aproximativ 1 ora incepe sa mi se faca rau si sa vomit? Inainte nu aveam treaba, fumam chiar si cate un pachet pe zi si nu mi se facea rau. Acum fumez cate 5-6 tigari si mi se face rau. Tin sa mentionez ca inainte fumam Marlboro rosu (acum daca as fuma Marlboro as vomita instant ) iar acum am fumat Pall Mall negru si Glamour roz ( cateodata si Dunhill albastru ). Va rog frumos sa imi spuneti care este problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Pai, s-ar putea sa ai o problema de sanatate.

| SIsi321j explică (pentru Mussette):

Sau ma gandesc la calitatea tigarilor. De exemplu, daca fumez Kent HD nu am nimic...

| Mussette a răspuns (pentru SIsi321j):

E posibil. N-am incercat tigarile, asa ca nu stiu ce senzatie ti-ar da.
Dar stiu ca au diverse substante in compozitia lor, in concentratii diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ficatul intoxicat cu nicotina.Mi s-a intamplat si mie.Pana nu lasi o perioada tigarile si dezintoxici ficatul, nu scapi de greturi si voma. Poti fuma altele dar in viitor nu le evi mai putea fuma nici pe acelea. o sa ajungi la spital cu ac in vena. lasa-le o perioada si daca te simti mai bine, lasa-le de tot, adica nu le ami fuma. Eu sunt fumator si dau 400 de lei lunar, aproape jumatate din salalriu pe tigari.Bani arsi cu care as putea face altceva folositor.Dar sunt dependent si fara ele intru in stare de nervi. Sper ca nu vrei sa ajungi asa. Sfatul asta mi l-a dat cineva cand eram mai tanar si i-am ras in nas.Acum regret amarnic.O zi placuta.

| Roliii a răspuns:

Cum fumai tu un pachet pe zi corpul tau se obisnuise deja si acum o perioada mai scurta se intampla acest fenomen la 5-6 fire pentru ca corpului tau ii lipseste tot pachetu, si mai bine ia-ti altceva de bani sau foloseste-i pentru altceva nu pentru prostii ca-ti *** sanatatea la propriu

| Mariusflo a răspuns:

Ai o problemă la plămâni. Îţi recomand să consulţi un doctor!

| Valentyna290497 a răspuns:

Ceva la plamani! Trebuie sa consulti un medic pana nu devine prea tarziu