| LostInDreams a întrebat:

Buna!
Sunt o tipa mereu vesela, ii face pe toti sa rada.sunt "zuza" claseibig grin
Chiar daca nu o arat colegilor mie imi merge tare prost in ultima perioada(mai exact de vreo 2 luni). Nu stiu ce e cu mine, dar la scoala am inceput sa scad (nu mult, dar totusi.-eu sunt cls 8 a), la baieti nici nu mai vorbesc-0(baiatul de cre imi place si-a gasit mai o o prietena), cu colegii si cu parintii nu ma mai inteleg asa bine, acasa nu fac nimic semnificativ, dar parca nu am deloc timp liber, ma simt obosita si totul parca o ia in jossad
Voi treceti/ati trecut pana acum printr-o perioada de asta? Cum sa imi revin? Parca nu mai trece-zici ca am cazut intr-o groapa si nu mai pot sa ies.Am nevoie de o schimbare totala si totusi nu stiu cestraight face
Ce sfat imi dati?
Funda daca vreti:*
Ms.:X

2 răspunsuri:
| adriana543768654567895334 a răspuns:

Esti foarte obosita. da. si eu am trecut prin asta. incearca sa iti reiei buna dispozitie facand activitatiile care iti plac, si incearca in fiecare dimineata cand te trezesti sa spui zambind :
big grin"azi va vi o zi buna"big grin.
PaPa PUp norock. succes >big grin

| Sigmund a răspuns:

Clasa a opta este de-obicei clasa in care absolut orice elev scade la invatatura indiferent cat de bun ar fi, iar faptul ca nu te mai intelegi cu parintii este una din asa-numitele consecinte ale adolescentei ce se accentueaza mai mult la clasa a opta pentru ca incepi sa ai si tu intimitatile tale(un sarut, un prieten, etc) si atunci relatiile tale cu parintii se racesc, nu le mai dai importanta.Acestea enuntate de mine sunt tipice clasei a opta si o spun din proprie experienta.De la liceu totul o sa revina la normal, iar o sa progresezi si la invatatura si o sa faci si cuceriri.