| Yosifica a întrebat:

pur si simplu na mai imi suport colegii de clasa, nu sunt o persoana populara... am si eu iubit iar unii baieti se tot leaga ca sunt curva... pur si simplu m`am saturat toata lumea spune ca sunt o fata cuminte, vecini ma stiu cuminte nu am facut nimic sa le dea de inteles, am incercat sa ii ignor, m`am luat de ei nu-i pot opri si sunt facuta in fiecare zi de ras, de asemenea nu`mi pasa daca ei sunt de acord cu relatia mea si a prietenului meu, fac misto pe seama iubitului meu ca eu arat cum arat, iar prietenul meu le spune ca ma iubeste asa cum sunt si nu`i baga in seama, dar eu ma simt groaznic, pot spune ca el e ceva mai popular, dar pentru el nu conteaza, va rog dati-mi un sfat in privinta colegilor de clasa

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E posibil ca nici ignoranta sa nu te mai scoata din gura celor din scoala. Numai diplomatia te poate scapa. Dar e grea.

| Yosifica explică (pentru neutrino):

Da ai dreptate, dar vad ca in ziua de astazi esti calcat in picioare daca ii ajuti si esti bun cu toti, desii nu este genul meu s ainjur, primesc zilnic injuraturi jigniri etc.oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândeşte-te în felul următor:
copiii bârfesc ca să nu tacă... spun vorbe aiurea din lipsă de ocupaţie şi ca să iasă în evidenţă...
dacă ar ştii ei cât de mult pot răni vorbele lor, cu siguranţă s-ar gândi de 2 ori înainte de a scoate pe gură o vorbă.
Gândeşte-te la persoanele care te apreciază, care te iubesc.La iubitul tău.Te consideră o persoană deosebită, minunată şi te iubeşte!
Asta contează. Persoanele care nu au capacitatea de a aprecia un om, de a îi vedea nu doar defectele cât şi calităţile, nu merită, înţelegi?
Iar bârfele pentru tine ar trebui să fie egale cu 0.
De ce ar trebui să însemne acele bârfe ceva pentru tine când vin de la nişte persoane care nici nu te cunosc?
laughing
Prinde atitudine şi nu pune suflet, decât dacă întradevăr merită!

| EdiC a răspuns:

Gasesteti si tu un grup in clasa si gasiti si voi ceva la iei care sa ii faca de ras nu-i baga in seama crede-ma stiu cum e sa se rada de tine...
Bafta

| CrinaCorban a răspuns:

Este ceva cam comlicat adica nu e greu de rezolvat dar cand nu stii cum sa rezolvi e greu de trait la scoala. incearca sa te imprietenesti cu o fata mai poulara nu nealarat sa te considere ele prietene doar sa le intrebi despre teme sau sa glumesti cu ele. cand ceilalti o sa vada o sa creada ca sunteti prietene si nu o sa se mei lege de tine pentru a nu o supara pe respencita fata populara!