| KeepBreathing a întrebat:

Bună! Știe cineva la cât timp după afișarea rezultatelor de bac se eliberează diploma? Sau acea adeverință care ține locul diplomei, pot merge să o iau imediat după afișarea rezultatelor?
Am nevoie de ea pentru înscrierea la facultate, care se desfășoară în perioada 5-12 iulie, puțin cam din scurt, având în vedere faptul că rezultatele de la bacalaureat se afișează pe 5 iulie, iar cele finale, după contestații, pe 9 iulie. Stau cam stresată din cauza asta, îmi e teamă că nu o să apuc să depun dosarul pentru înscrierea la facultate.

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Din ce stiu adeverinta se poate elibera f repede. Diploma, cel putin in cazul emu, a durat cam 6 luni.