| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Știu ca sună ciudat dar. rolling on the floor

Credeți ca mi-am înșelat prietenul dacă mi-am făcut un cont de Facebook și mi-am înjurat fostul? Prin înjurat ma refer ca am vorbit cu el dar nu știa ca sunt eu și l am făcut asa sa ne îndrăgostească și după care i-am zis "teapa" rolling on the floor
După care l-am luat la înjurături.
Știu ca suna aiurea dar trăiesc cu sentimentul asta.

Postarea este anonima și eu am preluat-o, voi ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă ești intr o relație nu ar mai trebui sa mai vorbesti cu fostul (poate doar dacă Rămâneți prieteni, deși mi se pare cam greu). E un gest copilăresc sa îl înjuri de pe alt cont.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu v-ați pus-o, clar că nu l-ai inșelat (să nu ne ascundem după deget, corect?)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se numește ambivalență emoțională.
Îl și uibești și îl și urăști totodată. Dacă este o postare anonimă, despre fata care a făcut asta vorbesc acum.
Dacă te iubesc te iubesc.
Ok.
Dacă nu te mai iubesc, trec mai departe, la revedere.
Dacă atunci când eram cu tine, te și iubeam te și uram, acum iubirea a trecut, a rămas numai ura.
Pentru că mi-e frică de represalii, îmi vărs ura anonim.
Iau altă personalitate, mă dedublez, dar asta îmi este ușor, că duplicitară eram și înainte, când cultivam binomul iubire - ură. Iar acum, o fac în continuare, mă fac că îl iubesc și pe urmă îl înjur.
Acesta este omul (oama) care nu știe ce vrea de la viață. Acumulează ura ca pe o colecție de timbre și pe urmă o donează brusc pe toată, caută modalități să o descarce.
Nu este om întreg, este o jucărie a emoțiilor și impulsurilor de moment. Dar pentru că se simte bine când se descarcă, nici nu știe și nici nu îi pasă de cât rău face.
Încă, încă puțin și va fi declarată iresponsabilă, ceea ce este parțial adevărat.

| Drimmero a răspuns:

Nu, nu mi se pare, doar ca voi considera un gest copilaresc!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

@UsernameHIHI, de ce-i mai cauți prezența? E tot un mod de-a insela increderea celui de lângă tine. Dacă nu ai fi avut (incă) sentimente pentru el, te-ai fi concentrat doar pe relația actuală. Insă, esti genul "lasă-mă, dar nu-mi da pace!".
Ce părere să am? Îți place să te joci cu dragostea.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai făcut asta înseamnă că nu îți iubești prietenul și nici nu îl respecți.

| Hammurabi a răspuns:

Sunt total de acord cu @floresdemayo.
Dacă e un fost, reacția normală e "să ți se rupă".
Orice intenție, indiferent că e pozitivă sau negativă, de a interacționa cu el, demonstrează doar că nu vrei să o rupi total cu el. Și reacția mea, în locul actualului tău prieten, ar fi să-ți dau papucii rapid.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce părere sa am?
Ca acea persoana și-a pierdut timpul căutând sa se răzbune pe fostul, fără sa știe de fapt ca razbunarea nu este un "leac" pentru vindecare.
Cât despre " mi-am înșelat prietenul dacă...", da. Da, ai făcut-o. A înșela pe cineva nu înseamnă neaparat sa săruți, sa atingi sau sa întreții relații sexuale cu altcineva. Sa înșeli înseamnă și sa nu dai doi bani pe acea relație.