| deyu121 a întrebat:

Buna TPU.A intervenit o problema,si nu mai pot accepta un colet care urmeaza sa fie livrat peste doua zile. Daca trimit un mesaj celor de la firma de curierat in care le comunic ca as vrea anularea coletului, o sa il trimita inapoi?

1 răspuns:
| Voicu_Rus_1948 a răspuns:

Cred ca e bine sa dati un telefon la firma de curierat si sa le explicati ce si cum. S-ar putea ca, coletul sa nu fi pornit inca la drum.
Dar sa dati un telefon si acolo unde ati depus comanda si sa le explicati si lor. Nu cred ca se vor supara prea tare fiindca, dupa cum stiu, exista posibilitatea acordata clientului de a returna...
S-ar putea sa va roage eventual sa le platiti doar taxa de transport dus-intors, in cazul ca acel colet e deja pe drum.
Succes!