| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 1, 54 cm si 39 kg. Cum as putea sa mai cresc in kilograme?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Mai bine sa cresti in inaltime, lasa kg, cat timp esti sanatos nu iti dori sa pui kg pe tine, mai bine slabut. Du-te la un club de sport pentru juniori, alege ce iti place tie si o sa te dezvolti frumos.

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ia niste multivitamine si multiminerale si mananca mai mult decat consumi adica peste 2000 de calorii. Poti incerca sa mananci mai multa carne de toate felurile si poti manca si dulciuri dar ai grija sa nu faci exces ca sa dai in extrema cealalta si sa iti fie rau de la ele, deci trebuie sa mananci mai mult ca sa te ingrasi, mai mult decat ai nevoie adica la nr. de calorii ma refer.Deci sfatul meu este asta:Mananca mancare cu multe calorii,nu neaparat mancare multa la cantitate,dar sa fie mancare cu multe calorii,bogata caloric,astfel te vei ingrasa, nu trebuie sa faci excese sa iti fie rau ci doar sa mananci alimente bogate caloric(dulciuri, grasimi, carbohidrati etc) si ia si vitamine ca ajuta la ingrasare si da pofta de mancare/.
Sanatate!

| RAY a răspuns:

Wow,dar ce varsta ai?

| Sofer a răspuns:

Incearca sa mananci mai mult sa mai pui ceva kg pe tine.

| aVaIonut a răspuns: