| skdjjsj a întrebat:

Buna TPU. Am baut o data (acu cateva luni) 5 energizante intr-o zi unul dupa altul (mai beau si ocazional), dar nu aveam nimic... Insa acum, am fost la endocrine, pentru ca a trebuit sa duc cu mama niste rezultate de la analize. Si mi s-a spus de acolo ca am asa : Obezitate juvenila, (ce inseamna?), hipertensiune (din cauza energizantelor cred ca am facut), pietre la fier (mici), nisip la rinichi, toate organele marite in afara de inima si plamani, cu astea doua n-am nimic deocamdata. Am si depresie si gradul 1 de handicap. Ma puteti ajuta sa-mi spuneti din ce cauza am problemele astea cu organele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Obezitate juvenila, (ce inseamna?)"

oops ești copil/ă gras/ă...

| CIaudiu a răspuns:

Obezitate juvenila, adica esti un copil obez. laughing