| Cami2003 a întrebat:

Buna TPU!
Am citit un comunicat de presă în care se preciza că vor fi zile libere între 30 noiembrie și 2 decembrie, pentru sistemul de stat. Aceste reguli se aplica și pentru universități? M-am uitat peste structura anului universitar și nu am văzut sa fie precizate decât vacantele, nu și zilele acestea libere. Precizez că studiez la Universitatea din București.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da vor fi zile libere pentru orice bugetar, inclusiv profesorii din universitate
In planul de învățământ nu cred că sunt trecute zilele libere de sărbători

| Cami2003 explică (pentru suntserios):

Ok, mulțumesc mult!