| sematorka a întrebat:

Buna TPU.Am la tema cerinta:Construiti un text narativ din care sa reiasa valoarea prieteniei.Veti introduce, alaturi de naratiune, descrierea pentru prezentarea spatiului in care imaginati actiunea si dialogul pentru a reda vorbirea personajelor. Puteti sa imi dati o idee despre ce sa scriu? Dau fundita.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te inspiri dintr.o carte care ti.a placut(despre prietenie:d)... Poate ideea mea te ajuta!