| sematorka a întrebat:

Buna TPU.Am la tema cerinta:Construiti un text narativ din care sa reiasa valoarea prieteniei.Veti introduce, alaturi de naratiune, descrierea pentru prezentarea spatiului in care imaginati actiunea si dialogul pentru a reda vorbirea personajelor. Puteti sa imi dati o idee despre ce sa scriu?

1 răspuns:
| MsPapillonn a răspuns:

Pai. Sa ziceam ca doua fete se intalnesc in prima zi de scoala in clasa a 5-a. Ele hotarasc sa stea impreuna in aceeasi banca, vorbesc. Timpul trece si in clasa a 8-a sunt cele mai bune prietene, fete de nedespartit. Dau la liceu si intra in aceeasi clasa. Devin tot mai apropiate si le leaga aceleasi vise. Desi certurile de la inceput erau extrem de dese ( 2, 3 pe zi ) acum se cearta o data pe an laughing! Poti baga dialogul la partea in care se cunosc. Nu stiu happy Sper sa iti fi fost de folos big grin!