| cosmin3confuz a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor am un telefon LG gt405 si am facut o prostie ceva din greseala si imi cere codul PUK apoi cel pin si nu le stiu am incercat la nimereala si nu imi iese va rog ajutor. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| MadalinNedelcu a răspuns:

Suna la operatorul tau de telefonie sa iti dea codul PUK, il introduci si gata. Succes!

| cosmin3confuz explică (pentru MadalinNedelcu):

Da care e nr de la operator ca nu il stiu?

| MadalinNedelcu a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Pe ce retea esti? La Vodafone e *222 iar la Cosmote e 1234.

| cosmin3confuz explică (pentru MadalinNedelcu):

Telefonul l-am luat de la amanet! dar am pus o cartela pe el de la Orange

| cosmin3confuz explică (pentru cosmin3confuz):

Atunci ce facsad?

6 răspunsuri:
| CartofiorDulce a răspuns:

Cand cumperi cartela e intr-o chestie ca un card sau ceva de genu' si acolo sunt scrise mai jos cele 2 coduri, iar daca ai pierdut-o du-te la cei de la reteaua in care esti ca sa-l deblocheze

| Jyraiasenju a răspuns:

Incearca sa mergi in intr-un magazin Orange sau ceva de genul oricum cei de acolo o sa stie ce sa-i faca o sa-l decodeze stiu pe cineva care a patit la fel a dus telefonul la Orange si i-au rezolvat problema