| Bibistar95 a întrebat:

Am un telefon samsung s5320 pe care l-am cumparat de pe net. Am facut o prostie (nici eu nu stiu ce am facut) si acum imi cere codul puk si nu mai am carticica telefonului. Ce pot face? confused
Dau funda kiss

1 răspuns:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna! mai, codul PUK e codul cartelei.trebuie sa iti deblochezi cartela, pentru ca ti-a blocat si telefonul. daca esti pe Orange, apelezi *100#->ramura 7. apoi cod puk, iti pui nr de tel acolo, si iti zice codul.dar trebuie sa faci asta de pe cartela altcuiva.happy