| Sebastian222 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare ce inseamna pentru voi luxul? stiu ca nu e categoria potrivita da e cea mai accesata funda + votpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DeidaraXR1 a răspuns:

Daca esti sarac, luxul inseamna o casa, o masina, apa curenta(in unele cazuri). Daca esti bogat, luxul inseamna sa ai totul de pe lume.

4 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Asta cu luxul mai degraba la oamenii bogati ca aia saraci nu isi permit sub nici o forma pentru aia luxul rezuma la altceva adica conditiile de trai adica munca in special si nu stiu ce au mai zis spus si altii o masina o casa apa indiferent de care este rece calda alimente si bauturi desigur pentru aia saraci cam asta este oricum nu te ajuta cu nimic daca esti bogat de exemplu sa ai vile case de nu stiu cate miliarde masini scumpe bijuterii etc daca nu esti bogat si in suflet esti degeaba inseamna stii cum este ca robin hood ala lua de la bogati si dadea la saraci sau invers chiar

| emag a răspuns:

Pentr mine, luxul... implinirea tuturor dorintelor, sa pocnesc din degete si sa am tot ce vreau

| Keith a răspuns:

Sincer eu ma bucur cu ce am, desi fiecare om isi doreste cat mai mult sa aiba, asa ca luxul pentru mine inseamna tot ce ma face fericita.

| TURCUL0001 a răspuns:

Luxul este definit ca si un nivel social.