| Anonim12345Anonim2019 a întrebat:

Bună, TPU! Am o întrebare. Există introvertiți timizi?
Citeam un articol acum jumătate de oră și acolo scria că persoanele introvertite și timide sunt complet diferite.
Sunt foarte confuză. Eu mereu am crezut că sunt timidă ȘI introvertită, dar se pare că nu este deloc așa.

Am trăsături din ambele categorii și chiar nu știu în ce mă clasific. Poate o persoană să fie și timidă și introvertită?

Aștept răspunsuri, vă mulțumesc!

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cica da.
https://1cartepesaptamana.ro/......a-le-stii/
Pentru a afla ce tip esti un psiholog te poate lamuri, in urma mai multor teste si o analiza completa.
[ nu vorbesc de testele pe care le gasesti pe netwinking ].

| Celcestietot a răspuns:

Bineinteles ca se poate!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Una e sa nu vrei alta e sa fi timid

| RAY a răspuns:

Majoritatea persoanelor sunt la mijloc plus ca conteaza subiectul abordat, daca are un interes pentru respectiva persoana sau nu, timiditatea pana la 20 de ani este normala apoi incepe maturizarea si socializarea