| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele introvertite? happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parere nici una, isi traiesc viata cum considera.

| sierra1 a răspuns:

Profilul standard pentru un killer in serie! fugi de ele
Am mai intrebat: e cazul tău?

| liliana77any a răspuns (pentru sierra1):

Nu sunt introvertita, eram timida cand eram mai mica, acum imi place sa comunic si sa cunosc oameni noi.

| sierra1 a răspuns (pentru liliana77any):

"Antiexemplu96 : imi place sa comunic si sa cunosc oameni noi"

păi și cum se face că te plângi de singuratate?

https://www.tpu.ro/......ure-mereu/

| zurick a răspuns (pentru sierra1):

Se referea la a nu fi într-o relație cred

| zurick a răspuns (pentru liliana77any):

A fi introvertit nu înseamnă a nu comunica sau a nu vrea să cunoști oameni noi. Înseamnă doar că îți iei energia din timpul cu tine și că ai nevoie de pauze mai mari după orice fel de contact social.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că un om nu este identic cu comportamentul lui.

| VoidEternal a răspuns:

De multe ori ascund surprize plăcute. Nu mă deranjează. Merită să ii cunoști.

| DonEduardo a răspuns:

Nu pot spune, pentru ca eu sunt una dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt oameni, cu plusuri și minusuri - la fel că și extrovertiții de altfel.

| SharpEagle a răspuns:

Probabil ca introversiunea este forma cea mai atenuata a autismului. Similar cu autistii si persoanele introverte se simt epuizate si iritate de prea multe semnale din exterior, in special din mediul social, inter-uman.
Se regasesc doar in interior, in introspectie, reflexie, de acolo isi iau energia. Sunt mai meditative, mai visatoare, mai idealiste. Ei nu cauta confirmarea si validarea in exterior, ci doar in interior. Nu se aventureaza pentru a intelege empiric lumea din jur, ci o experimenteaza prin reflexie si meditatie. Si sunt capabili de a emite lucruri foarte profunde.
Multi artisti sunt, de fapt, introverti.