| Flori a întrebat:

TPU.Am o multime de casete audio si placi(din alea muzicale, vechi!), si nu stiu unde as putea sa le vand/donez. Bunicul meu era colectionar, a strans sute de astfel de casete si placi.Am decis sa mai dau din ele, dar nu am reusit sa gasesc un loc/persoana.NU mi-ar placea sa stiu c-au ajuns la gunoi, pentru ca s-au investit in ele atat timp, cat si bani.Stie cineva unde/cui le-as putea vinde/dona?
Multumesc.

8 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Pune si tu niste anunturi pe net, si in ziare

prfml
| prfml a răspuns:

Salut, sunt colectiionar, am si eu casete si dicuri vinil, ce casete ai? Ai cumva genul chiar si discuri albatros, rea b m zorile din galati, tomis junior, tomis 2, novomatic (acest gen de muzica) sau ce genuri ai tu?

| Flori explică:

Prfml,ti-am raspuns intr-un mesaj privat.

| bogdan74688 a răspuns:

Poti cauta sa le dai unor alti colectionari ( cred ca ii gasesti prin ziare cel mai probabil ). Asa ai putea sa faci si o mica avere de pe urma lor, mai ales de pe placi. Ai grija, si bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit urmatorul anunt pe net, daca mai esti interesat
http://www.anunturigratuite.com/......ti-791843/
Cumpar cu plata pe loc: Discuri vinil, aparate foto vechi, vederi, insigne, carti, bani vechi, medalii.

E-mail: costel_coins@yahoo.com
Tel.: 021.312.70.06 / 0765.529.634

| andyxpuy9999 a răspuns:

Buna, Flori, noroc ca sunt un colectionar de casete audio.
Ai cumva casete inregistrate de Cat Music? ex: Andre, Blondy, 3SE, si altii?
(le dai pe gratis? si in ce stare sunt?) nu vreau excelenta dar vreau sa se auda normal. dar daca m-ai ai si cu dance din 90 sau cu trupe din 90 care canta dance? s-au chiar casete goale de 60, 90, 100 min de la Sony Tdk? mersi mult pentru intelegere!

| tempest a răspuns:

Muzica rock ai pe vinil? (disc)