| infires a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.Acum 2 zile, seara m-a sunat cineva pe care nu il cunosc, cu un numar pe care nu l'am vazut niciodata.Am raspuns si acel barbat a zis "Sarutmana" eu dupa am zis Buna seara, fara sa stiu despre ce e vorba si pregatitita sa ii spun ca a gresit numarul. Dupa cateva minute primesc un mesaj tot de la el, in care ma confunda cu o fata pe nume "Anca", dupa aceea, pe maine, iar primesc un mesaj de la el.Si cateva ore mai incolo, mai primesc unul.Eu saturata de mesajele alea, i'am trimis inapoi un mesaj in care ii ziceam ca a gresit numarul si ma confunda cu aceea 'Anca', si sa nu imi mai trimita mesaje. Dar dupa un timp, acum in aceasta dimineata pe la ora 4 mai primesc un mesaj, si inca unul pe la ora 7.

Acum eu nu stiu ce sa fac ca sa inceteze.Eu i'as mai trimite un mesaj in care sa scrie ca daca imi mai trimite mesaje ii blochez numarul, dar imi e frica sa nu cumva sa mi'l blocheze el pe al meu.

Ce as putea face? Sunt diperata...nu mai suport, nici seara nu mai pot sa dorm... Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ai la telefon, la setari o chestie prin care poti sa ii bagi numarul la apeluri respinse si el daca suna se respinge automat. Si nu are cum sa iti blocheze tie numarul.

Iar in cazul in care problema persista, poti sa vorbesti cu parintii si sa faci plangere pentru hartuire.

Nu e exclus de-asemenea ca el sa fie un plictisit pus pe farse la telefon. Te-ai gandit si la asta?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, daca nu il cunosti, si nu se recomanda, blocheaz-i draga numarul si gata, nu trebuie discutie multa si nervi consumati.happyo zi bunahappy

| aliceinchains a răspuns:

Dar ce, trebuie sa-l si anunti? Nu, ii blochezi numarul si ai terminat discutia. Eh, mai sunt si obsedati din astia.