| andreeateuraste a întrebat:

Am o problema am 12 ani si 1.66 si 40 de kg e normal?

Răspuns Câştigător
| Kesha1428 a răspuns:

Da,e foarte bine, eu am 12 ani, 1.53 si 33(jumatate)Kg big grin, e bine, poate ai putea slabi vreo 3 Kg ar fi perfect! Bafta

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Iti poti calcula greutatea si inaltime ideala pentru varsta aici : http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

Si pentru varsta este normal, este suficient de inalta.

| Bibuşca a răspuns:

Da este normal. Dar pentru varsta ta esti destul de mare la inaltime. Adica pana si eu sunt am doar 11 ani si am 1.50. Mereu mi-am dorit sa fiu inalta dar numai mare de 1.70 la 18 ani! Dar asta este unii oameni mai sunt si mari de inaltime nu este un motiv pentru ingrijorare. Si la greutate este destul de normal nu trebuie sa te ingrasi trebuie sa mananci normal daca acesta iti este corpul si stomacul!

| Lime a răspuns:

Da, e normal, nu trebuie sa iti faci griji! Nu e nici-o problema.

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Hmm.da asa cred.e normal

| bianca19995 a răspuns:

Nu e bine.kilele trebuie sa fie cu 10 mai mici decat inaltimea ...adica tu ar trebui sa ai 56 de kile

| plasticsmile a răspuns:

Mai cresti in kg

| LiGhT015 a răspuns:

Problema?big grinDupa parerea mea e normal! Eu la fel am 12 ani si am 1.58-59 si 38 kg big grin.Fiecare se dezvolta dupa felul sau!

| MasterGoldX a răspuns:

Deja trebuia sa fi avut deja peste 50 - 60 kg. si probabil esti cam mare la varsta ta fata de alti de varsta ta sau alti mai mari. pentru a te asigura ca nu e nici o problema du-te la doctor.

| fericitaaaa a răspuns:

Buna si eu am 12 ani si am 1, 60 si am 42 kg mie dr mi-a zis ca normal e vreo 45-47 nu mai mult nu mai putin sa stii ca nu vb aiurea char e adevarat dar krec la inaltimea ta trebuie sa ai in jur de 50:* funda? please

| yonutz1 a răspuns:

Ce poate sa fie rau? Te-ai dezvoltat mai devreme.