| Anonim8282828 a întrebat:

Buna, TPU! Am o problema : Fac 15 ani in mai putin de 2 luni si nu am niciun prieten. Vreau sa ies si eu afara,dar stau in fiecare zi in casa pentru ca nu am cu cine. Verii mei sunt mai mari si nu ma pot împrieteni cu prietenii lor, ei fiind la fel de mari. Nu vreau sa ma înscriu la cluburi sau sali de fitnes pentru ca nu am nevoie sa imi umplu capul acum de lucruri precum,,Cum sa canti la chitara" sau,,Cum sa faci exercitii la aparatul nu stiu care" cand eu dau anul acesta capacitatea, insa vreau prieteni cu care sa ies si eu la un suc, sa merg la piscina etc. Eu ador sa merg la piscina, dar nu pot sa merg pentru ca iarasi, nu am cu cine, iar singura este ciudat si lumea se holbeaza la mine si nu ma simt comfortabila asa. Nu sunt urata sau proasta, iar colegii mei ma vor doar la teste.Ce sa fac? Parintii au treaba, iar sora mea are 17 ani si nu vrea sa iasa cu mine pentru ca iese cu prietenele ei si spune ca e rusinos sa iasa cu mine. Pe Instagram nu ma urmaresc nici macar colegii, chiar daca nu postez nimic ciudat.Nu postez nimic.Ma consider o persoana buna si mereu incerc sa intru in vorba cu colegii mei, insa ei ma ignora si pleaca... va rog, ce sa fac? Vreau si eu un prieten.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziceai ca iti place sa faci nu stiu ce, ce te opreste sa cauti persoane cu interese comune si sa socializezi cu ei. Daca vrei doar pentru iesit poti sa gasesti tovarasi, prieteniile sunt ceva mai mult si cer niste sacrificii in plus.
Cat despre cele 2 activitati nu cred ca o ora din viata ta e mult, ma rog acum tu stii ce vrei.

| Anonim8282828 explică (pentru anonim_4396):

Parintii mei nu ar platii pentru cluburi sau sali de sport.Cand am spus ca vreau sa ies cu cineva, credeam ca e evident ca atunci cand iesim o sa vorbim si povestim.Cand am spus ca am incercat si incerc sa imi fac prietenu, normal ca ma referam si la activitati comune intre mine si respectivul.
sad