| Jessi a întrebat:

Buna TPU... am o problema foarte mare: la dinti in jurul gingiilor mi s-au format niste contururi negre destul de inestetice.Nu stiu de ce fiindca ma spal pe dinti dupa fiecare masa. Dati-mi niste sfaturi pentru a scapa de aceasta problema.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Fugi la dentist! Baftă!

| luiza a răspuns:

Sunt de acord cu luciana ca ai tartru dar el nu se face de la cafea si tigari! eu nu fumez si nu beau cafea si am avut aceeasi problema.Mergi la dentist pentru un detrataj, nu costa foarte mult cam 50-70 lei si o sa fi ok. Invata sa folosesti ata dentara si nu o sa mai ai probleme.

| luciana200972 a răspuns:

Din cate spui sa depus tartru si s-au patat dintii, probabil fumezi si bei si cafea, eu iti recomand o detartrare care se face la stomatolog, este o curatare profesionala a dintilor, nu doare deloc, apoi foloseste o pasta de dinti cu efect de albire, eu sunt f multumita de pasta de dinti de la amwai, e super buna. bafta