| Pinkyyy;x a întrebat:

Auziti as vrea si eu sa stiu cum pot sa am dintii mai albi, ma spal de 3 ori pe zi chiar de 4 ori si dupa fiecare masa. Vreau sa stiu daca si mancarea sau sucurile ingalbenesc dintii. Dati-mi si mie niste sfaturi in legatura cu asta. Vreau sa am dintii mai albi, dar nu vreau sa folosesc ceva care provoaca ceva la dinti sau stiu eu ...Multumesc anticipat:*

4 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Spala-te cu suc de lamaie de 2-3 ori/saptamana.

| madagascar a răspuns:

In primul rand dintii nu sunt albi mat, cauzele ingalbeniri sunt sucurile acidulate, cafeaua, tigarile, si anumite mancaruri care provoaca in acelasi timp si carii. ai putea sa iti faci un detartraj care nu iti afecteaza dantura si sa folosesti o apa de gura(eu foloseam corsodyl, sau ceva de genu asta e in jur de 40 lei). nu te ingrijora nu trebuie sa ai dintii perfect albi fereste-te de carii si nu exagera cu dulciurile(mai ales bomboane)

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute