| alexandru171 a întrebat:

Buna TPU am primit un email cine imi poate spune ce inseamna asta Stimati norocosul câştigător
Aceasta este pentru a vă informa că dvs. de e-mail a câştigat un premiu în bani de opt sute douăzeci de mii de dolari din Statele Unite
($ 820, 000.00), pentru promovarea lunar Bonanza 2012, care a fost organizat de Yahoo şi MSN Live WINDOWS PREMII. All-e
mail ale persoanelor care sunt online active, printre milioanele care au subscris la Yahoo şi Hotmail şi câteva
din alte E-mail Furnizori, eşti unul dintre cei cinci câştigători norocoşi, care sunt selectate in aceasta luna pentru a beneficia de această
de promovare.
Acestea sunt informatiile tale de identificare esti sa contactati agentul dvs. Fudiciary cu: SERIA Număr de referinţă... numărul câştigător PIN-ul: Numerele de mai sus intră în fişierul Locul de amplasare africane şi sunteţi de a trimite informatiile de mai sus pentru a le şi, de asemenea,
urmatoarele informatii: nume ţară completa adresa de contact Tel Numărul de fax, Stare civilă profesia
Data naşterii şi de sex.
Nume Agent: Richard Wesley
Adresa: 1st Floor medical Mews, Sandton City, Africa de Sud.
CONTACTATI-l prin acest email, adrese:
E-mail: richardwesley01@hotmail.com
E-mail: claims_dept@thedaniex.com
Tel: 002 771 920 9121
normal mail era in engleza dar l-am tradus acolo sun si niste numere si pinul al am dar misa spus sa nu furnizez informatile stie cineva ce inseamna toate astea are funda since imi spune multumesc mult

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Daca nu ai participat la niciun concurs nu ai cum sa castigi nimic. Aceste mailuri sunt capcane pentru naivi fie pentru a-ti infesta calculatorul cu virusi in momentul in care dai click pe un link furnizat fie pentru a-ti afla datele personale pentru deturnare de fonduri(sa-ti ia banii din cont). Eu una te sfatuiesc sa ii dai spam si sa nu dai click pe niciun link furnizat.

| Klews a răspuns:

Nu trebuie sa dai click pe ele! Acesta este un mesaj spam carre incearca sa-ti fure datele! Eu n-am patit-o dar, cand vezi un mesaj de l un necunoscut, Sterge-l Imediat! Nu suna, deoarece sunt multe cazuri in care-ti incarca factura la telefon! Asta e tot ce poti sa faci, poate sa-ti schimbi parola.

| mariusflorin90 a răspuns:

Salut alexandru171 si eu mai primisem mailuri ciudate insa am mai tot auzit pe la unul pe la altul ca e spam, uite eu m-am trezit anul trecut ca aveam un cont pe un site de gay si lesby, posibil sa fi deschis vreun mail ceva ca nah aveam cont tot dupa adresa mea de mail si parola nu o stiam dar am dat eu sa o resetez macar sa-mi sterg poza ca de inchis contul habar nu aveam cu sa fac, sa-i *** in gura pe hackerii astia care nu au ce face mancaiar puscaria thinking