| Adinutzza2013 a întrebat:

Am si eu o intrebare (pentru. fete)...mi-a vanit ciclul pentru prima oara anul acesta pe 23 aprilie (am 13 ani).M-a tinut 6 zile si dupa parerea mea a fost mediu-spre putin abundent. Luna urmatoare nu mi-a venit apoi luna asta pe 19 mi-a curs decat o singura data o pata deschisa la culoare si apoi nimic.E ceva normal? Peste cat timp imi va mai veni iar?

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

E normal, in primii 2 ani nu e regulat. O sa tot ai probleme de genul.

| Zoey112 a răspuns:

Este complet normal.
La inceput este neregulat deci nu ai de unde sa stii in cat timp o sa iti vina iarasi dar mai tarziu can do sa fie regulat o sa iti vina o data pe luna

| YoshikoKumiko a răspuns:

Mie mi-a venit pe 17 mai si dupa aceea nu mi-a mai curs 0_0. Poate ca desi ti-a curs atunci, organismul nu este destul de matur, dezvoltat pentru a-ti curge in continuarewinking. Oricum primele 2-3 dati nu iti vine la o perioada de timp regulata. Poate intarzia pana la cateva luni...