| NiiaaaaRr a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare strict pentru fete.
In ultimele zile mi-a curs un lichid alb, mai degraba ca o mazga, din zona intima.
Nu mi-a venit ciclul.As vrea sa stiu daca este normal.In ultimele zile a inceput sa imi curga o data la doua zile

4 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Secrețiile albe sunt normale și de obicei nu ar trebui să ți faci griji.

Dar dacă mai ai și o senzație de disconfort, si Dacă ți ai început deja viața sexuală, și nu ai folosit protecție... Iar această mâzgă curge de ceva timp... Atunci ai cel puțin două posibilități. Una dintre ele ar fi că ai luat o boală venerică. Mai bine te ai duce la ginecolog.

| NiiaaaaRr explică (pentru carevaescu):

Nu mi-am inceput viata sexuala, am aproape 13 ani si nu mi-a venit ciclul, nu am senzatii de disconfort si nu simt nimic, doar imi ramane pe chiloti acea secretie.M-am gandit ca ar fi un semn ca imi vine ciclul

| carevaescu a răspuns (pentru NiiaaaaRr):

Cum am zis mai devreme, în general sunt secreții normale. Există o corelație puternică între intensificarea secreției și ciclu, dar nu e musai să fie prevestivă ciclului.

Scuze, nu mi-am dat seama că ești așa micuță atunci cand am răspuns. Mulți înainte! Să fii diligentă cu sănătatea ta!

| NiiaaaaRr explică (pentru carevaescu):

Multumesc frumos!????