| ajutorcineva a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Acum 4 zile, am avut sex pentru prima data. A durut si a curs sange. A doua zi de dimineata am observat ca tot curgea o cantitate mica de sange si ma durea. Iar din a treia zi a inceput sa curgă mai mult sange. Tot ma doare, iar zona 'aceea' este foarte inflamata si este o bucata mica de carna care 'atarna' de intrare... chiar nu stiu ce sa fac. Sangerarea nu se opreste si ma deranjează oribil.
E normal asa ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai varsta de 16 ani impliniti, poti sa te prezinti la ginecologie fara sa fii insotita de altcineva. Multi medici ginecologi primesc la consultatia ginecologica chiar si fetele care au varsta de doar 15 ani impliniti. Totusi, este indicat sa fii insotita de o prietena pentru a-ti spori increderea dar si de a fi ''sustinuta'' intr-o oarecare masura si psihico-mintal. Dupa ce s-a rupt himenul, este posibil sa-ti ramas un rest, o parte, o ramasita din respectivul tesutul care in cazul tau probabil si posibil sa fi avut o constitutie rigida, groasa si foarte bine vascularizata si din acest motiv sangerarea se manifesta si in a 3-a zi de dupa dezvirginare. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pai in cazul asta inseamna ca ai facut sex cu un dragon. Cred ca ai facut sex cu un dobitoc care a intrat in tine ca intr-un butoi.
Ai probleme cu trombocitele de nu se opreste sangerarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu ai nimic.
Cateva spalaturi cu ceai de musetel si va trece.

| Alexandrionelu a răspuns:

Da calul ala nu numai ca ți-a rupt floarea, dar ți-a spart și ghiveciul bine de tot! Mergi la doctor sa te coase ca ești rupta toată!

| anonima182000 a răspuns:

Nu nu e deloc normal înseamnă că ai o rană acolo du-te urgent la ginecolog cati ani ai?

| ajutorcineva explică (pentru anonima182000):

Sunt minora...si chiar trebuie sa merg de urgenta la ginecolog?
Am citit pe net si sangerarea ar putea fi de la ciclu, tinand cont ca mi-a trecut cu câteva zile inainte sa fac sex. dar nu stiu..mna:/

| anonima182000 a răspuns (pentru ajutorcineva):

Da, numai ginecologul se ocupa cu problemele intime de genul de ce iti e rusine a vazut multe vaginuri sau crezi ca esti prima vrei sa mori nu e normal chiar daca ti-a trecut menstruatia cu cateva zile inainte. spune-le parintilor mai bine

| ajutorcineva explică (pentru anonima182000):

Prefer sa nu le zic parintilor...pot sa merg singura cu o prietena?

| Simpatic a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De aceea parintii nostri care erau mai destepti isi rupeau rozeta pe la 18 ani iar astia isi rup dosul de la 14 aniwinking
nu ii mai satura Dumnezeu, au toata viata inainte de babardeala dar ei toti se grabesc unde nu stiu, ca unii nu ajung nicaieri niciodatawinking

| armani12 a răspuns (pentru ajutorcineva):

Dar că-ți ani ai? Animalul care te a atins ori era și el virgin cu sute de ore de porno la activ? cu siguranță asa e.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ajutorcineva):

Daca ai varsta de 16 ani impliniti, poti sa te prezinti la ginecologie fara sa fii insotita de altcineva. Multi medici ginecologi primesc la consultatia ginecologica chiar si fetele care au varsta de doar 15 ani impliniti. Totusi, este indicat sa fii insotita de o prietena pentru a-ti spori increderea dar si de a fi ''sustinuta'' intr-o oarecare masura si psihico-mintal. Dupa ce s-a rupt himenul, este posibil sa-ti ramas un rest, o parte, o ramasita din respectivul tesutul care in cazul tau probabil si posibil sa fi avut o constitutie rigida, groasa si foarte bine vascularizata si din acest motiv sangerarea se manifesta si in a 3-a zi de dupa dezvirginare. Multa sanatate!