| Andreeaa1998 a întrebat:

Am si eu o nelămurire! Am dat comanda de un parfum la reducere din catalogul Avon la prețul de 20, 99 lei iar dedesubt scrie "la comanda oricărui alt produs din Broșura pretul va fi acesta ". Dacă am mai dat comanda de alte produse din catalog, parfumul va fi la prețul de 20, 99 lei sau la prețul inițial?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Prețul redus.
Am mai comandat și eu cu șmecherie din asta cu orice alt produs, am vorbit cu reprezentatul sa fiu sigura și a venit la preț redus

| Andreeaa1998 explică (pentru whatevernvm):

Eu am întrebat reprezentantul și mi-a spus ca e pus de forma prețul ala acolo.

| whatevernvm a răspuns (pentru Andreeaa1998):

Care e pus de forma? Cel "normal" sau cel redus?

| Andreeaa1998 explică (pentru whatevernvm):

Cel redus.

| whatevernvm a răspuns (pentru Andreeaa1998):

Interesează te la alt reprezentant atunci. Poate omul vrea sa te facă de bani și sa ți ia la prețul normal ceva ce e în mod normal redus.
Eu nu am pățit, dacă în catalog scrie negru pe alb prețul ala la cumpărarea oricărui alt produs sunt obligați sa îl respecte

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Eu am comandat o data ceva cu aceeași oferta fără sa mai comand si altceva și a fost același preț. Depinde acum și de la cine ai comandat, dacă îți pune prețul aceea sau prețul întreg. Dar ținând cont ca ai luat și altceva, ar trebui sa fie aia 20, 99.

| Andreeush a răspuns:

Păi dacă mai comanzi și alte produse acel parfum îl primești la preț redus.

| Andreeaa1998 explică (pentru Andreeush):

Mulțumesc! M-am interesat și la alți reprezentanți.