| Gabi1 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, daca puteti sa ma ajutati: As dori sa achizitionez o placa video si m-am hotarat asupra a doua, din tabere adverse: AMD Radeon HD 6670 2 GB VRAM DDR3 si o Nvidia GT630 4 GB VRAM DDR3. Problema este ca, am citit ca AMD-ul ar fi mai buna cu toate ca are cu 2 GB mai putini (sursa: game-debate.com) si ca pot tine jocuri destul de noi pe medium-high graphics - depinde de caz -. despre Nvidia nu am gasit review-uri. Acum intrebarea e: Care e mai buna cu adevarat pentru jocuri.

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

După ce mi s-au ars două Nvidia am mers doar pe Radeon, şi am fost super mulţumit.
Ăia 4GB sunt doar aşa, pentru furat ochii.