| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am si eu o problema Am intrat la liceu dar mi-e frica
Nu stiu ce sa fac sa scap de frica deoarece sunt de la tara dar am intrat cu cea mai mare medie la liceu 9.43 ajutor scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Andreea17_9686 a răspuns:

De ce anume iti este frica? De felul in care ceilalti te vor percepe pentru ca esti de la tara? Nu ar trebui sa iti faci probleme din acest punct de vedere, cu siguranta vei avea si alti colegi care sunt in aceeasi situatie ca si tine. Incearca sa te porti firesc, ai incredere in tine, o atitudine prietenoasa si ai sa vezi ca vei fi ok

5 răspunsuri:
| BitchImfabulous a răspuns:

Problema? Asta nu trebuie sa fie o problema, frica de liceu e deja frecventa dar nu ai de ce sa te temi, o sa iti placa mai mult la liceu ca in generala chiar daca nu din primele saptamani, incearca sa fi prietenos, fi tu insuti, iesi pe holuri. O sa vezi ca o sa fie totul bine, la liceu nu prea se tine cont daca esti de la tara sau de la oras. Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Liceul tau, are legatura cu Dragoste si sex?

Răspuns utilizator avertizat
| KarinaV a răspuns:

Te duci in clasa, saluti lumea, te asezi in prima banca libera si incepi o conversatie. Toti am fost putin speriati cand ma intrat in liceu si nu cunosteam pe nimeni ^^

| Madalin84 a răspuns:

Probabil tu cind te duci la scoala sau umblii pe strada ai o Plancarda sau un tricou pe care scrie cu litere mari sunt de la tara hai sa fim seriosi, or sa crape aia de necaz ca au fost facuti de ris si sunt niste,,,,,,,,,, Treaba este cam asa trebuie sa te tii in top nu cu toale si parfumuri si in cap cu multe fumuri, trebuie sa inveti sa fii locomotiva clasei sa ii motivezi sa fie ca tine.