| TheExpert01 a întrebat:

Am si eu o problema.Eu am ajuns la olimp la mate si romana la judet.Eu sunt destept dar nu prea imi place sa invatat sa fac in plus etc.Si mama ma enerveaza ca sa merg la ambele sa fac in plus mult .....profa mea de mate vrea sa fac pregatire la ea acasa si i-am spus ca in nici un caz(sunt in a 6-a anul trecut am fost la ea si nu prea mi-a placut sa stau cu ea singur lucrand 2 ore sambata si duminica) Acum nu stiu ce sa fac cum sa-i explic ca nu vreau? Sfaturi = funda

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei la profesoara, fa singur in plus acasa. Mama ta stie ce face. Daca esti intr-adevar destept nu se poate sa nu stii ca multe exercitii te ajuta. Nu fi lenes ca pierzi.