| DelphhiN a întrebat:

De la inceputul scolii am aflat ca noua mea colega de clasa este cu un baiat din oras cu mine care mi-am dat seama.in urma unor iesire amicale ca ma indragostesc de el. i-am spus acest lucru si el a spus ca ar fi de acord sa avem o relatie secreta sa nu afle prietena lui. I-am spus ca nu vreau o astfel de relatie si daca doreste sa avem o relatie sa se desparta de colega mea.Am incercat in diferite moduri sa-i demonstrez ca aceasta colega este doar pe interes fapt care cred ca am reusit ca nu il iubeste si sta cu el doar ca o intretine si multe alte chestii am reusit intr-un sfarsit sa-i despart pentru 3-4 zile dar dupa s-au impacat. Mama acestui baiat stie de existenta mea si mi-a dat de inteles ca ma place si acest lucru mi-a spus is fiul ei si bineinteles mi-au spus amandoi ca nu o suporta pe colega mea mama dansului.Acum ei s-au certat din nou si m-am impacat chiputile cu el dar colega mea nu vrea sa-l mai lase impace si doreste sa se impace cu el. dar el nu doreste acest lucru si i-a spus mereu cand iti propune sa se impace cum as putea sa o fac sa nu mai vrea sa se impace cu el?

9 răspunsuri:
| stoubiz a răspuns:

Spune-i care are ceva boala baiatu respectiv laughing

| DelphhiN explică:

Mda...ce idee ai si tu

| Zuzurock a răspuns:

Simplu! Gaseste-i pe altcineva cu si mai multi bani si gata, problema rezolvatawinking

| Aale10433 a răspuns:

Spune-i ca o relatie nu se bazeaza pe interes, ca degeaba incerca sa se impace cu el, sau spune-i ca acel baiat a aflat ca sta cu el doar din interes si nu mai vrea sa auda de ea.e clar ca daca cei 2 vor mai sta impreuna baiatul va avea de suferit pentru ca dupa un timp se plictiseste si ea de el si ii va zice direct tot ce are de zis, iar daca el chiar tinea la tipa va suferii enorm.

| Agentul6842 a răspuns:

Spune-i adevarul si fal sa inteleaga.

| Agentul6842 a răspuns:

Spune-i adevarul si fal sa inteleaga ca e doar pe interes.

| Agentul6842 a răspuns:

Scuza-ma ca am trimis 2 prima din greseala!

| marta_8513 a răspuns:

Spune-i colegei tale ca el nu o mai place si tot ce a fost intre ei s-a terminat iar acum el vrea sa fie cu tine si daca nu intelege de vorba buna demonstreaza-i acest lucru cu ajutorul baiatului

| zuzu99zuzu a răspuns:

Buna eu am citit raspunsurile celorlalti si am inteles ca nu prea sunt de ajutor uite am avut si eu de aface cu o astfel de situatie dar nu era vorba despre iubit in fine revenind la tine.Se pare ca respectiva fata daca tot se intoarce inseamna ca vrea ceva dar sa nu te gandesti niciodata sa ii dai ce doresti pentru ca dupa se va intoarce ar trebui sa o face pe acea fata sa nul mai sufere pe acel baiat cum? foarte usor deci:Ea tinand foarte mult la scopul pe care crea sa il obitna e ff atasata de baiatul ala incerca sa vb cu cineva sau sa il suni pe acel baiat in tim ce se intnleste cu ia din ceea ce vei vb uh la elefon se va intelege ca are pe alt cineva si ea cu siguranta ca o sa intrebe ce e cu convorbirea aia si el o sa raspunda ceva in genu ca nimeni era nu stiu cine va pe care nu cunosc iti da seama ca se enerva si daca naiatul ala mai joaca putin teatru nu o sa vr sal mai vada si gata! Sper ca te-a ajutat raspunsul meu. Funda?