| Andrada003 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Grand Prime si problema este urmatoarea: cand vreau sa apelez, ecranul telefonului se inchide. Apelul continua, dar ecranul ramane negru.Mentionez ca pana acum nu am mai avut probleme de genul asta.Ecranul telefonului revine la incheierea apelului.Multumesc!

1 răspuns:
| Robertandrei4858 a răspuns:

E din cauza senzorului situat undeva lângă camera din faţa, când îl apropii de ureche se stinge iar când îl indepartezi se aprinde (asta doar în timpul unui apel)