| Andreisefore a întrebat:

Salut de curand mi-am luat un telefon Samsung galaxy core prime si am o problemă la senzorii telefonului! Adica cand ma suna cineva imi rămân aprinsi si nu mai pot inchide apelul! Va rog ajutati-ma. Dau funda!

3 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Daca este o problema care a aparut de la sine, atunci trebuie sa-l duci in service.

Poti sa incerci sa activezi diverse optiuni din Setari->Setari apel cum ar fi sa poti termina apelul cu tasta Power si sa raspunzi cu tasta Home. Poate exista si optiunea de care ai nevoie ca sa nu mai "ramana aprinsi senzorii" (cu toate ca nu intelg la ce te referi).

| Andreisefore explică (pentru tpuuser999):

De exempul daca tu ma suni acum eu nu mai pot sa inchide apelul adica cum ar fi inchis si nu pot umbla la el si daca inchizi tu el isi revine adica senzorii sunt aprins mereu.

| tpuuser999 a răspuns (pentru Andreisefore):

Ok. Atunci mie imi cam suna ca ar trebui dus la service. Alternativ poti sa dezactivezi stingerea ecranului in timpul convorbirii din setari (daca are asa ceva) sau sa activezi terminare apel cu butonul Power de pe marginea telefonului (majoritatea telefoanelor Samsung au optiunea aceasta).

Ai cumva o husa care acopera senzorul de la ureche?