| Hellboy96 a întrebat:

Bună TPU!

Am vrut sa va întreb dacă Eminescu ar fi trăit și acum, ar fi avut haine Supreme, Gucci?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eminescu a fost bogat doar prin creatiile sale, nu material.
Asta ca sa-ti raspund la intrebarea ta stupidă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ar trăi acum, și ar fi tot gazetar necorupt, așa cum a fost, nu ar avea un venit care să îi permită o garderobă de lux.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare stupida.

| Fancyuiop a răspuns:

Buna! In primul rand nu ar mai fi trait acum,pentru ca omului îi este dat si sa moara, fiind insusi muritor. Eminescu a fost un traitor, un om si o persoana vie, prin felul sau de a se raporta la problemele societatii noastre. Si-a iubit patria si neamul, a iubit natura, frumosul si a gustat si din religia ortodoxa. Sa pastram memoria scriitorului nostru si poetului national cum se cuvine, cu glorie si incredere!

| theforceofgood a răspuns:

Nu cred că are cine să-l mai întrebe, dar probabil sigur s-ar fi făcut atrăgător pentru femei, deci sigur s-ar fi îmbrăcat elegant. Dacă haine de brand celebru sau altceva- asta nu avem de unde ştii!

| Melekayse21 a răspuns:

Poate da. Asa vreau sa cred. De ce nu?

| NUamBaniDePaine a răspuns:

Nu, isi scoatea propria firma "The Eminescu, LUCEAFAR EDITION "

| maria4568 a răspuns:

Sa traiasca din 1850 pana acum?!