| Anonim1124 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati mult cu un sfat sau ce ar trebui sa fac: Deci imi place foarte mult de un baiat si el nu cred ca ma place, dar se poarta foarte frumos cu toata lumea chiar si cu mine. Am incercat sa stau cu grupul lui de prieteni si am observat ca nu prea este el asa sa comunice foarte mult. Am aflat ca nu prea a avut iubite si daca a avut nu spunea si mie imi place personalitatea lui si cum se comporta. El se joaca toata ziua pe calculator si tin sa mentionez ca sunt cu el in clasa(pentru ca m.am transferat la alta scoala). Acum 2 zile l-am pus pe un prieten de-al lui sa il intrebe daca ii place de mine si a spus ca nu sad Cum fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Fii naturala, magica si spirituala! Intra în discuție cu el prin întrebări simple, zilnic cateva! Apoi ai rabdare: samanta aruncata în ogor are nevoie de: timp, ploaie si rabdare ca sa rodeasca! La fel e si iubirea... Unii oameni vorbesc putin insa gândesc mult, alții vorbesc mult si gândesc putin! Ce ascunde sufletul omului, nimeni nu poate ști! Numai bine!

1 răspuns:
| welcometowonderland a răspuns:

Petrece timp cu el, arata-i ca te simti bine in preajma lui. Uita-te pe profilul lui de Facebook sau intreaba-i prietenii si afla care sunt interesele lui, iar apoi discuta cu el despre lucruri bazate pe acele teme. Fii tu insasi. Nu poti obliga pe nimeni sa te placa si cu atat mai putin te poti schimba pentru a fii pe placul altcuiva. Daca asta va fi cazul(daca el la randul lui nu te va place), atunci draga mea, cel mai bine ar fi sa incerci sa-l uiti si sa treci peste. Sunt multi alti baieti care vor stii sa te aprecieze doar pentru ceea ce esti tu.
Multa bafta si noroc!