| dragutza_4640 a întrebat:

Bunahappy! Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat ...Imi place de un baiat din grupul meu de prieteni. Nu stiu daca si el ma place si cum sa aflu chestia asta. Am pus. o pe una dintre cele mai bune prietene ale lui, dar si fosta iubita sa il intrebe, insa nimic imbucurator. Eu m.am gandit ca nu a vrut sa ii spuna adevarul, insa sunt derutata si nu stiu ce sa mai fac sau cum sa ii spun ca il plac. Va rog mult sa ma ajutati! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ioa_8161 a răspuns:

In primul rand, a fost o idee proasta sa o pui pe fost lui iubita sa il intrebewinking pentru ca ea are un orgoliuhappy si sigur nu ti.ar fi spus adevarul..nici macar nu cred ca i-a zis ceva...In al doilea rand cel mai bun lucru e sa i. ti iei inima in dinti si sa il intrebi u. da stiu i. ti trebuie mult curaj. dar merita macar vei sti odata pentru totdeauna daca mai merita sa te ostenesti pentru el. poate ti. e frica dupa, nu cumva sa rada de tine sau sa o ia in gluma. dar daca v. a face lucru asta i. ti vei da seama de ce persoana este..si in acelasi timp si ceilalti din grupul de prieteni daca il v. a lua gura pe dinainte sa le zicahappy. sper ca ai inteles ce am vrut sa zic..bafta:* spune. mi te rog printr. un mesaj ce ai facut:*iar daca mai ai nevoie de ajutor ..cu mare placere

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Nu-ţi face probleme, daca atracţia e reciprocă (cum e şi ideal când începi o relaţie), lucrurile vor veni de la sine. Şi într-adevăr, a fost cam aiurea să o pui pe fosta prietenă să îl întrebe, însă nu suntem în măsură să judecăm noi asta pentru ca tu eşti singura care ştie cum stau lucrurile la voi in gaşcă. Mult succes!

| BiancaStoran a răspuns:

Buna! El nu te place si asta este, dar daca il placi poti, pur si simplu sa-l intrebi daca te place si el. Daca iti va spune nu, asta este gaseste pe altcineva.Nu are rost sa te chinuiesti cu un baiat care nu te place.Sau poti sa pui un baiat si prieten al lui sa-l intrebe cum ar fi fata perfecta pentru el. iar tu sa devii asa. Sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul, pa!

| ViVi99 a răspuns:

Prin semne ii poti spune ca-l placi. intra in vorba cu el din nimicuri, incearca sa te dai putin la el. Il poti intreba pe mess ce parere are el despre tine sau te poti da drep altcineva (o prietena); poti sa-ti faci un id cu numele ei sau pur si simplu sa-l intrebi personal. Bine-nteles ca nu-i vei spune direct ca-l placi si nu trebuie sa fi dinsperata dupa el. noroc