| Bhai_Andrada_1994 a întrebat:

Buna tpu....as vrea sa va pun o intrebare: lui sora mea mai mica ii trebuie niste seminte la scoala si m-a intrebat daca exista seminte de faina si eu nu am stiut ce sa ii raspund....deci exista?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti la piata, la tarani, seminte de grau si de porumb.

| Mihaitza009 a răspuns:

Da exista in targuri la cei care vand dar nu cred ca gasesti in acet sezon poate la primavara

| Bhai_Andrada_1994 explică (pentru Mihaitza009):

Serioss?

| Mihaitza009 a răspuns (pentru Bhai_Andrada_1994):

Da gasesti in targ sau piata

| criss89 a răspuns:

Buna nu exista asa ceva... faina este o pulbere obtinuta prin presare/frecare, de exp faina de porumb se obtine dein boabele de porumb presate.