| PiticaThaIubibila a întrebat:

as vrea si eu niste povesti de groaza, de preferabil legende(nu vreau site-uri). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

Intr-o seara am stat pana tarziu noaptea, iar cand m-am trezit imi trebuia o pereche de pantaloni scurti. eu stateam la casa bunicilor. cand am vrut sa intru in camera de alaturi ea era inchisa, era ciudat pentru ca eu nu am inchis-o iar parintii mei nu erau acasa, doar eu, bunica si sora mea de 4 ani.eu am deschis-o si mi-am luat perechea de pantaloni. m-am jucat cu sora mea pana la amiaza, pentru ca n-aveam ce face. la ora 14:00 am iesit afara si am luat cu mine o sticla cu apa. am intrat in casa si mi-am dat seama ca mi-am uitat sticla afara, dar, cand m-am uitat in camera sticla era acolo.n-am dat importanta acelei chesti, si m-am culcat.am visat ca, eram intr-o camera unde era o fata, care, parea mai mare decat mine cu 2 ani. ea s-a intors cu fata catre mine si mi-a spus sa am grija cu cine vorbesc si in cine ma incred. cand m-am trezit afara plouase iar peste casa mea era un curcubeu care se termina chiar in gradina mea. cand m-am dus si m-am uitat unde s-a terminat curcubeul, el disparuse, unde s-a terminat era o poza cu mine si cu acea fata. eu cred ca era sora mea, cea care este moarta.

FUNDA?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici mituri si legende explicate in romana :
https://www.youtube.com/user/shadowsinn

| LetMeHelp a răspuns:

Uite aici:

1. Bloody Mary
"Cand avem 9 ani am mers la ziua unei fete impreuna cu alte 10 colege. Si cum am ramas acolo peste noapte ne-am decis pe la miezul noptii sa ne jucam Mary Worth. Si cum unii dintre noi nu stiau despre ce este vorba, o fata s-a oferit sa spuna legenda.

Mary Woth a trait cu mult timp in urma. Ea era o fata foarte frumoasa, dar in urma unui teribil accident a ramas desfigurata, atat de rau incat nimeni nu se mai putea uita la ea. Astfel, ea nu a mai avut voie sa se uite in oglinda de frica sa nu o ia razna, desi inainte petrecea ore in sir in fata oglinzii.

Intr-o noapte cand toata lumea dormea, fiind foarte curiosa a intra pe furis intr-o camera si s-a vazut in oglinda, imediat dupa, a inceput sa urle si sa planga in hohote. Acela a fost momentul cand si-a dat seama ca isi vrea vechea infatisare inapoi, de aceea a intrat in oglida promitand ca va desfigura pe orice va incerca sa o caute in oglinda.

Dupa aceasta poveste am decis sa inchidem toate luminile si am incercat sa jucam respectivul joc. Ne-am inghesuit toate in fata unei oglinzi repetand incontinuu: