| monica2000 a întrebat:

Ati citit vreodata,, Fetele din Olimp " dupa Elena Kedros? Cum vi s-a parut? Care a fost personajul vostru preferat? Ce volum ati citit?

Răspuns Câştigător
| amiileila a răspuns:

Sunt doua. 1Lacrimi de cristal, 2Puterea viselor
le-am citit pe ambele si sunt minunate
nu m-am putut deslipi de ele.
Personajul meu preferat a fost Hoon Song( koreanca, Atena).
Sa sti ca sunt perechi daca o citesti pe prima trebuie si pe a doua...Dar se termina brusc, adica este ca si cum ar scrie dupa,, to be continue"...E ciudat dar iti spun, cartea e grozava (cartile)

| monica2000 explică (pentru amiileila):

Si mie imi place cartea, iar personajul meu preferat este tot Hoon ( pentru ca ii coreeanca, etc. ). Acuma voi termina volumul I, abia astept sa citesc si a doua.

| amiileila a răspuns (pentru monica2000):

happysa stii ca o sa se sfarseasca cam brusc...

| Maria_Cristina_Munteanu_Matei_1996 a răspuns (pentru amiileila):

Mai sunt si alte volume dar sunt in alta lb. dar ai dreptate cartile sunt fantastice si eu caut pe engleza cartea a 3-a

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.le-am citit pe amandoua, mie-mi place de Luce si am auzit ca se face si un serial pe baza cartilor happy

| lolelia a răspuns:

Da, preferata mea a fost luce, dar mai mult seman cu hoon, este o carte super!

| magdalice a răspuns:

Si eu am citit ambele volume si au fost superbe! Mie imi plac toate fetele : Sid, Luce, Hoon

| bloodymary915 a răspuns:

Buna da tocmai am terminat volumul 1 si a fost super, dar sunt curioasa intr-un anume lucru: cum arata acel,, jared'', personajul meu preferat este luce pana acum

| Therese67 a răspuns:

Imi poti spune rezumatul la Puterea Viselor? Te rog!

| Simina_Julestean_1996 a răspuns:

Da am citit-o pe prima acum sunt la a doua si imi place foarte mult. (prima caete ) e supeeer!

| Anghel_Raluca_1996 a răspuns:

Am citit carte si personajul meu preferat este Luce pentru ca este frumoasa si are gusturi

| Dinu_Saby_Sabina_1988 a răspuns:

Da, am citit ambele volume, dar...s-au terminat prea brusc. Ciudat, fetele erau nascute in aceeasi zi cu mine:23 nov. Personajul meu preferat era Hoon. Pana acum nu-mi placea sa citesc, dar acum da!

| Ritsu-chan_Ritsuka_1998 a răspuns:

Si eu sunt de abia la volumul 1 si personajul meu favorit este Hoon si pana acum cartea este super ><

| Izzu_Izabela_1992 a răspuns:

Sunt superbe cartile. Pe mine personal m-au tinut intr-un suspans incredibil

| Mik_Iulyk_1972 a răspuns:

Sunt super cartile. Si eu le-am cititi si sper ca Elena sa scrie si un al treilea volum pentru ca sunt curioasa ce i se va intampla lui Dude si daca fetele il vor invinge pe Ares. Personajele mele preferate sunt Hoon si Sid pentru ca sunt foarte puternice si dragute. Muream de ciuda la sf celui de-al doilea volum deoarece speram ca in volumul acela sa se term povestea si sa aflu sfarsitul dar n-a fost sa fie...laughing

| Adriana_Dula_1971 a răspuns:

Am citit ambele volume. Cartile sunt extraordinare! Pline de suspans... Am citit pe net ca deja au fost publicate - dar nu in lb. romana - urmatoarele volume. Asteptam cu multa nerabdare sa se traduca si celelalte carti din seria "Fetele din Olimp". Personajul preferat este Hoon. Sa speram ca cei de la Editura Rao nu ne vor lasa sa asteptam prea mult. Ar fi super sa apara cat mai repede, sa vedem cine a intrat in corpul lui Dude si ce aventuri au mai avut fetele.