| TanyaTania334 a întrebat:

Buna,TPU! Atunci cand vrei sa suni pe cineva si iti intra mesageria vocala dupa 3 sec inseamna ca persoana respectiva nu vrea sa iti raspunda?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ori asa ori nu e langa telefon

| TanyaTania334 explică (pentru aditimus):

Pai si daca nu voia sa mi raspunda nu mi se inchidea direct apelul?

| aditimus a răspuns (pentru TanyaTania334):

Daca iti da respins nu intra mesageria asta e clar

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu functioneaza chiar asa.

In mod implicit, daca intra mesageria, sunt alte cauze, ca lipsa unei conexiuni bune la retea sau deconectare. Iar aici intervin si setatile pe care le are facuta persoana la apelurile vocale. Acolo se poate seta ce sa se intample cand nu raspunde sau cand este ocupata.

Dar ca raspuns scurt (daca nu umbla pe acolo), nu. Daca ti-ar inchide, sigur ai auzi sunetele specifice pentru apel ocupat. Si ar si scrie.

Stiu mai multe persoane care au unele probleme cand sunt apelate, ca dupa scurt timp intra mesageria. In special pe Telekom.

Pe langa asta, daca te astepti ca cineva de aici sa ii zica EXACT daca persoana aia vrea sau nu sa iti raspunda tie... mai ai de asteptat happy pentru ca nu stim care este situatia. Cine stie, oricand poate sa intervina ceva, si nu ar trebui sa judecam dupa asta.

Seara faina!

| Hammurabi a răspuns:

Când intră mesageria vocală aproape imediat după ce ai format, înseamnă că și-a închis el telefonul.
Când intră mesageria vocală cam după 2-3 sec. după ce ai format, înseamnă că i s-a închis telefonul pentru că a rămas fără baterie.