| Swae a întrebat:

Boxele de lemn sunt mai bune decat cele din plastic sau alt material, nu?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mult mai bune. Contează enorm materialul cutiei de rezonanță, la fel ca la instrumentele muzicale. Ai auzit cum sună chitarele de plastic?

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Excalibur09):

La fel și la chitară, dacă ai corzi de plastic, față de cele metalice de calitate.
Contează *ambele* - și difuzorul, dar și cutia de rezonanță. Degeaba e doar o componentă de calitate foarte mare, dacă ailaltă e varză.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, boxele din lemn au cea mai buna rezonanta.

| Dismally a răspuns:

Da, daca difuzoarele din interior sunt similare, cele in cutie de lemn sunt mai bune, iar cele mai bune se pare ca sunt cele din ciment happy

| Swae explică (pentru Dismally):

Bine de stiut, multumesc! happy

| Bruno92 a răspuns:

De lemn, îți iei din bonurile de masa ce ți le-am dat.

Răspuns utilizator avertizat