| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Cam cat castiga un tehnician radiolog in Anglia? Am auzit ca ar castiga aproximativ 7000 de lire.E adevarat sau?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

7000 face un ITst in atacuri cybernetice

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca-i minciuna, pentru ca un tehnician fie el si radiolog, nu poate castiga mai mult decat un medic, care are in jur de 5000 de euro.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Annastassia nu stiu ce sa zic.Am inteles ca se castiga foarte bine in strainatate si dupa facultate as vrea sa plec, am si diploma de cambridge.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde la care "strainatate" te referi!
Radiolog tehnician nu este medic, iar daca un medic castiga 5000 euro, cine ti-a vandut tie gogosi ca un asistent/ori tehnician castiga mai mult ca un medic?
Asta nu-i nevoie sa-ti spuna nimeni, doar iti folosesti propriul creier, ca sa gandesti.
Ai deja contract de munca cu Anglia?
Esti atat de bun incat nu gasesc local sa angajeze si iti ofera tie viza de munca, internationala?
Fiindca Anglia nu mai este in Uniunea europeana, iar acolo nu se mai poate ajunge decat cu viza legala de munca, obtinuta cu Contract legal de munca.
In ce priveste diploma de cambrdige nu te ajuta cu nimic, ca o ai tu si inca 1 milion de lati copii din Romania, care dovedeste ca stii engleza, nu ca ai calificari medicale inalte sau dimplome in nu stiu ce domenii ultra sofisticate.
Ca sa te convingi, intra pe site-ul guvernului anglican, ca acum nu mai poti cauta prin agentii de recrutare si vezi daca calificarile atle, iti permit sa-ti iei viza de munca legala, in UK.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum am vazut, ca tu nici BAC-ul nu-l ai luat, asadar ai sanse inexistente, sa-ti gasesti ceva de munca in UK.
Necalificati au si ei cu gramezile, iar vizele de munca se dau acum, numai pe cei care sunt super calificati ori au experinte vaste in domenii unde UK-ul nu are destui calificati.
UK-ul este complet inchis, deoarece se intra cu viza legala, nu se mai poate ajunge altfel acolo.