| Șevval a întrebat:

Când ai un examen la facultate și acesta are patru credite ce notă trebuie să iei pentru a promova examenul și pentru a obține numărul de credite?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde de nota minima de promovare. Daca examenul e luat indiferent de nota ai luat toate cele 4 credite.
Daca vorbim de un examen normal cu nota minima 1 si nota maxima 10 si daca il poti lua cu 5 atunci nota 5 inseamna examen trecut si toate cele 4 credite luate