| Jessica1235 a întrebat:

Numerele de credite depinde de nota pe care o iau la examen? Dacă de exemplu am 3 credite la o materie și iau examenul cu 6 primesc 3 credite sau doar 1 sau 2?

8 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

La mine a fost conditionat doar sa iau acel examen. Nu a contat la nici o materie nota ci faptul ca am trecut acel examen.
Deci ar trebui sa iei cele 3 credite.

| Jessica1235 explică (pentru helpforyou):

Mulțumesc atât am vrut să știu. Am auzit că trebuie să am 30 de credite ca să trec semestrul și m-am speriat puțin.

| helpforyou a răspuns (pentru Jessica1235):

Cu drag.

| UserRo10 a răspuns:

Daca nota la examen este peste 5 in catalog ai numarul maxim de credite ale materiei. Daca ai sub 5 ai restanta si nu rimesti niciun credit.
La facultate nota nu conteaza decat pentru media la bursa. Importante sunt creditele pentru a avansa in urmatorul an sau a sustine licenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare examen are un numar de credite.

Numerele de credite nu depind de nota primita, ci se obtin in functie de nota primita.

La sfarsit de an, trebuie sa ai acumulate un numar minim de credite stabilit de facultate ca sa poti trece anul.

Am dat un search pe google inainte, ca sa ma informez in privinta aceasta si chiar din proprie experienta iti spun ca este exact cum relatez acum.

| Jessica1235 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru ajutorwinking

| Alex00615 a răspuns:

Numarul de credite il obtii oricum daca iei nota minim 5. Nota examenului in sine se ia in calcul in alte cazuri, cum ar fi bursa sau repartizarea in anul urmator

| Nicusor1975 a răspuns:

Numărul de credite pentru o materie este determinat de câte ore de curs sunt necesare pentru a completa acea materie. Nota obținută la examen nu influențează numărul de credite acordate. Dacă aveți 3 credite pentru o materie, veți obține aceleași 3 credite indiferent de nota obținută la examen. Nota este utilizată pentru a evalua performanța dvs. în acea materie și poate afecta calificativul final sau poate fi necesară pentru a continua cu alte cursuri sau programe de studiu.