| Xenaaaa a întrebat:

Ce inseamna cuvantul narcisist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pai o sa iti raspund pe scurt: O persoana este narcisista, adica se iubeste, adora, idolatrizeaza pe ea in sine, este obsedat de ea, este superficiala, adica nu ii pasa de ceilalti, numai de ea! Intelegi? ex: fitoasele! Am incercat sa iti explic pe scurt... funda? Mersi muult!happy
Georgi

6 răspunsuri:
| diaa a răspuns:

Bună.

A fi narcisist înseamnă a fi "îndrăgostit" de propria ta persoană, aşa cum a fost Narcis, de unde i se trage şi numele.

Cred că acela ce devine narcisist, este egocentric şi se are doar pe el în "vizor", fiind în acelaşi timp şi un om egoist.

Pa, pa.

| Bulina_4880 a răspuns:

Nuu! Elenawaiting ci faci?smug
Aleluia ca te-am gasit
:X
Te iubesc:*

| Marinushh a răspuns:

Buna! happy
Narcisistul este o persoana care are o admirație și dragoste exagerată față de propria persoană fizică, care constituie adesea o stare patologică.

| Crucified a răspuns:

Un narcisist este indragostit de el, spune ca e frumos, etc.

| alexandra615 a răspuns:

Narcisist = Adica iti dai prea multa atentie!

| Fatimutza_Fatii_1988 a răspuns:

Narcisist inseamna sa fi indragostit de tu insurti adica te gandesti dor la tine!