| Peter28 a întrebat:

Ce inseamna SWAG? Am cautat pe internet dar tot nu m-am lamurit... Spuneti-mi ce inseamna si ce este. Dau funda la cel mai logic raspuns.

Răspuns Câştigător
| YONTU a răspuns:

Buna! happy
Swag este un cuvant folosit in intreaga lume de adolescenti. Nu este un cuvant din dictionar, ci mai repede un stil. Stilul Swag exprima felul in care te imbraci, ce atitudine si ce personalitate arati atunci cand esti in public. Felul de vestimentatie este acela cu hanorace, sepci[stilul skaterilor sau a rapperilor]. Cei care dobandesc acest stil, sunt oameni carora le place viata, sa se distreze, iar de obicei baietii swag sunt cam" bad boys", dar atunci cand este vorba de fete, flirteaza cu ele, dar le respecta. Swag este mai des inalnit la oamenii de culoare care canta R&B sau Rap. Intr.un cuvant Swag = Atitudine, Personalitate si Haine Cool!
Poftimbig grin!

3 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Stuff We All Get.
Asta inseamna. Swag e un mod de a trai sa spun asa...este stilul acela cu hanorace, sepci, gen monster energy si se aseamana cu stilul skaterilor..sau a rapperilor mai mult, ori hip hop-ului! big grin
De obicei sunt genul de baieti si fete mai smecheri oh go on, care le place sa se distreze!
Deci pe scurt Swag este un stil de viata dedicat persoanelor mai..rebele sa zic asa! smug

| Killeramaster a răspuns:

Pai. SWAG este un termen inventat la inceputul anilor 60, de un grup de barbati homosexuali, in Hollywood. Deoarece pe atunci, nu exista public ideea de „gay", nu puteau sa vorbeasca despre asta, si au inventat acest cuvant care inseaman: Secretly we are gay.

| TheHeadbanger a răspuns:

Daca pantalonii lasati pana la glezne vi se par cool, eu nu stiu ce sa mai cred.

Oricum, cuvantul deriva intial de la asta:

S - Secretly
W- We
A - Are
G - Gay

Asa ca totusi...