| Copila2016 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii din Romania? Eu am auzit ca cei din alte țări ne jignesc, ne fac hoți, mincinosi, săraci... Etc... Dau fundă la răspunsul cel mai sincer posibil.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne fac asa pentru ca asa ne facem si noi. In alte tari daca un cetatean isi jigneste poporul, il pedepseste. Noi suntem liberi sa facem orice, sa facem singuri poporul nostru de rusine.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sunt și idioți cu păreri preconcepute, însă nimeni cu care am vorbit din străinătate nu m-a judecat pentru faptul că sunt român și niciodată nu mi-a fost rușine cu asta. De asemenea oamenii cu asemenea rușine sunt cretini.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Mie nu imi pasa ce spun pentru ca deocamdata nu ma afecteaza in nici un fel vorbele lor. La fel spunem si noi de altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu ne-am luat noi titulatură de cea mai coruptă țară din lume?
Cum să ne facă dacă nu hoți?

| Subsemnatul123 a răspuns:

In general ne fac hoti din cauza tiganilor pentru ca ei se duc in alte tari sub masca de "romani" (nu, tiganii n-au fost niciodata romani) si se apuca de furat si de cersit si de cerut ajutoare sociale. Daca vin din Romania, lumea ignoranta ii eticheteaza srept si romani si daca ei fac asta inseamna ca gata toti romanii is asa. Evident ca am auzit ca sunt si romani care cersesc si fura dar majoritatea lucreaza legal si platesc taxe la stat.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Spalati pe creier