| 00LUNA00 a întrebat:

Bună TPU!

Ce vă face să simțiți fericirea, dar tristețea?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Atat fericirea si tristetea sunt subiective, pentru fiecare in parte, dar e ceva interesant ca ele sunt exprimate in acelasi mod la toti oamenii )))))

Fericit ma face viata, familia, sanatatea,, Arsenalul, iar tristetea e fix opusul fericirii mele/

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Lucrurile mărunte, aparent banale.

| Speed99 a răspuns:

Defineste "fericire" si "tristete".

| RAY a răspuns:

Ce inseamna fericirea? imi place sa ascult muzica,sa vad filme,sa cunosc persoane noi,sa rad, sa glumesc, sa ma plimb asta inseamna fericire?
tristețea = moartea cuiva drag, stresul, nervi, depresia, suferinta din iubire etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare cam fara sens.Multe lucruri te pot face fericit, gesturi marunte, perosane apropiate.Si cam aceleasi lucruri te pot face si nefericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,
Ce mă face să simt fericirea? Viața, fiecare zi în care trăiesc la maxim şi râd cu lacrimi.
Tristețea? Răutatea oamenilor, dezamăgirea.

| 393Dan a răspuns:

Fericire - afara; Tristete - inauntru

| Habbsha a răspuns:

În cea mai mare parte, oamenii.